niedziela, 27 marca 2016

,,Niezgodna'' Recenzja 8

Jeden wybór może cię zmienić...

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.


Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.

Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami.

A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

AUTOR:
Veronica Roth

LICZBA STRON:
352

WYDAWNICTWO:
Amber

DATA PREMIERY W POLSCE:
3 kwietnia 2014

MOJA OPINIA:
Kolejna młodzieżówka  na tym samym schemacie. Młoda dziewczyna, niby nieważna i nagle takie WOW( które wcale takie nie jest) jest najważniejsza na całym świecie. Może nie chciałem jej czytać z powody spojlerów które słyszałem? A może po prostu była nudna i ciągnęła się w nieskończoność? Definitywnie oba wytłumaczenia są prawdziwe. Tris jest jak Katniss skopiowana i lekko zmieniona. Jestem tego samego zdania co do tej książki jak Anita z Book Reviews(link do jej filmiku o Niezgodnej).

OCENA NA LUBIMY CZYTAĆ:
Słabe, naciągane 3/10

CZY JĄ WAM POLECAM?
Nie wiem. Naprawdę nie wiem czy mam ją Wam polecić. Jeżeli chcecie to polecam, jeżeli nie chcecie to nie zmuszam was.


3 komentarze :

 1. Byłam na niej w kinie. Książki niestety nie czytałam, ale film jest świetny! Za niedługo wychodzi 3 część, muszę ją zobaczyć :)
  http://tuniemanicciekawego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się styl w jaki przedstawiasz opis książki. Bardzo dobrze się to czyta i odbiorca ma wrażenie, że prócz subiektywnej opinii, którą wyrażasz - dobrze się przygotowałeś do opisu danej książki.
  Życzę dalszych sukcesów w prowadzeniu bloga!

  A w wolnej chwili zapraszam do siebie www.poprostupisze.cba.pl/index.php/psychopozytywna/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się styl w jaki przedstawiasz opis książki. Bardzo dobrze się to czyta i odbiorca ma wrażenie, że prócz subiektywnej opinii, którą wyrażasz - dobrze się przygotowałeś do opisu danej książki.
  Życzę dalszych sukcesów w prowadzeniu bloga!

  A w wolnej chwili zapraszam do siebie www.poprostupisze.cba.pl/index.php/psychopozytywna/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.