piątek, 13 maja 2016

,,Pamiętnik Lesbijki'' Recenzja 12


Utwór obrazoburczy i prowokujący, pełen skrajności – z jednej strony pokazujący w sposób realistyczny i obnażający życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktujący o kwestiach egzystencjalnych, problemach płci, orientacji seksualnej, uprzedzeniach i stereotypach, a także o uczuciach przyjaźni i miłości.

Powieść, napisana w sposób stanowiący połączenie strumienia świadomości i narracji pierwszoosobowej, ukazuje pełen odważnych oraz niebezpiecznych zabaw świat współczesnej młodzieży przez pryzmat doświadczeń ponadprzeciętnie inteligentnej i nadwrażliwej dziewczyny, która, czując wobec niego nieznośny dystans, stara się na różne sposoby go zrozumieć i zarazem nie zatracić siebie.

Akcja powieści, w której nie brakuje imprez, seksu i przemocy, przepleciona jest rozważaniami i obserwacjami z pogranicza filozofii, psychologii oraz socjologii, które stopniowo zarysowują skomplikowany światopogląd głównej bohaterki, stykającej się z ludźmi najróżniejszego typu – od najbardziej prymitywnych po najbardziej wyrafinowanych, od pospolitych po nietuzinkowych, od dobrodusznych po nikczemnych, od przyjacielskich i swojskich po obcych i niezrozumiałych.

AUTOR:
Eryk Edwardsson

LICZBA STRON:
240

WYDAWNICTWO:
Wieża Czarnoksiężnika

DATA PREMIERY:
25 maja 2015


MOJA OPINIA:
Tak więc dziś przychodzę do was z recenzją tej oto książki, która mi się zbytnio nie podobała. Nie moja tematyka i raczej już nie sięgnę po książki podobne do ,,Pamiętnika Lesbijki''. Fakt, czytając tą pozycję możemy "zobaczyć" jak żyje główna bohaterka. Na początku zacząłem liczyć ile przekleństw pojawi się w tej książce, ale po dziesięciu to mi się znudziło. Ale na pewno było tam tego dużoo więcej. 

OCENA NA LUBIMY CZYTAĆ:
Książka była okay... Czyli 5/10

CZY POLECAM?
Szczerze, to nie wiem czy ją Wam polecić czy nie. Jak widać książka była i ciekawa i momentami nudna.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Wieża Czarnoksiężnika!

2 komentarze :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.