czwartek, 6 kwietnia 2017

Jak się utopić i przeżyć? - Poradnik wpadania do wody | "U4. Yannis" Recenzja 32

Hej!Jak już widzicie, tak jak obiecałem dzisiaj mam dla Was recenzję kolejnego tomu z serii U4!
Zapraszam do czytania!


Data wydania:
15 lutego 2017
Liczba stron:
400
Wydawnictwo:
Polarny Lis
Cena okładkowa:
35,90zł
Moja ocena:
★★★★★★★☆☆☆U4 (seria)
to francuska seria pisana przez 4 różnych autorów. Każdy z nich wykreował innego bohatera. Książki opisują losy każdego z nich. Wszystkie łączą się w logiczną całość. Na początku tomu poznajemy tytułowego bohatera (w tym przypadku Yannis), ale w trakcie rozwoju akcji każdy z autorów wplątuje nam innych bohaterów tejże historii. I właśnie to jest niesamowite w U4. Czytając kolejne tomy coraz bardziej wdrążamy się w świat zniszczonej Francji.  Pomimo, że każdy tom opowiada historie na inny, niepowtarzalny sposób, tomy dopełniają się nawzajem. 

U4 - WIRUS
Jest to filowirus, który zabija w okropnych męczarniach (krwotoki itd.) wszystkich ludzi oprócz osób w wieku od 15 do 18 lat (Yey! Łapię się do nich!) Tak więc na całej ziemi (chyba całej) żyją tylko nastolatkowie. Ale czy na pewno? Czy oni sobie poradzą?

U4. YANNIS
Syn emigrantów mieszkający w Marsylii, chłopak, który nigdy nie musiał się o nic martwić. Jednak po wybuchu epidemii został tylko ze swoim psem Happy'm. Można powiedzieć, że przez WOT ma w pewnym sensie rozdwojenie jaźni (no wiecie, uważa siebie jako dwie osoby). Jest on oczywiście Ekspertem w Warrior of Time. Po otrzymaniu wiadomości od Khronosa postanawia wybrać się na spotkanie w Paryżu.


SPOTKANIE W PARYŻU, TAJEMNICZY KOMUNIKAT KHRONOSA
 Przedostatniego dnia, kiedy działał internet wszyscy Eksperci WOT otrzymali od mistrza gry, Khronosa, wiadomość, w której zawarte są informacje o zebraniu 24 grudnia pod wierzą zegarową w Paryżu. Jak już wcześniej wspomniałem, Yannis postanawia wybrać się na to spotkanie. 

PODSUMOWANIE
Ten tom podobał mi się trochę mniej niż "U4.Stephane". Głównym powodem był właśnie Yannis. W tamtym tomie nie był on irytujący, ale gdy czytało się jego myśli, rozterki życiowe, można było dostać szału. Ja rozumiem, że cały wolny czas spędzał jako Adrial w WOT, ale bez przesady! Czy człowiek zdrowy psychicznie mówi do siebie jak do postaci z gry? No nie wydaje mi się. Ale mniejsza o to. Po lekturze tego tomu dowiedziałem się więcej o Yannis'ie i uzupełniłem kilka wydarzeń z "U4. Stephane".
Więc według mnie warto przeczytać ten tom mimo irytujących myśli głównego bohatera, uzupełnić wydarzenia z innych tomów i bardziej zżyć się z bohaterami.

Za możliwość przeczytania "U4, Yannis" dziękuję Wydawnictwu Polarny Lis

1 komentarz :

  1. Też mnie irytowało to "uzależnienie" Yannisa w kwestii grania... no ale cóż. Ogólnie to był irytujący bohater, ale książka i pomysł jest świetny

    Pozdrawiam
    To Read Or Not To Read

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.